Vytvořeno 26. únor 2017 Kategorie: Mladší žáci (U13)

Všichni jsme věřili v postup do finále. To se také podařilo, když jsme porazili tým Plzně Litic 4:1. Po výsledku 4:4 mezi Rakovníkem a Mnichovicemi se rozhodovalo v nájezdech. Šťastnější bylo družstvo Rakovníka.

V 11:50 dali rozhodčí pokyn k zahájení finalového utkání mezi Bohemians a Rakovníkem. Začátek byl pro nás vynikající. Vedli jsme 1:0 a i když Rakovník vyrovnal, šli jsme opět do vedení. Poločas byl 2:2. Po zahájení jsme opět šli do vedení 3:2. Měli jsme dvě velké šance, ale staré přísloví nedáš - dostaneš se opět naplnilo. Po chybě v obraně byl TR a Rakovník prostřelil Jindru na 3:3. Opět jsme měli velké šance, ale nedali jsme a Rakovník proměnil další TR a vedení 4:3 si již udržel, i když jsme hráli poslední 2 minuty bez brankáře. Slzy již nic nespravily a Rakovník se stal majitelem poháru a zlatých medailí.

Přesto musím vyzdvihnout velký výkon všech hráčů bez výjimky a věřím, že porážka bude dalším impulsem k většímu úsílí. Náš cíl: vyhrát mistrovství ČR v pozemním hokeji. První turnaj bude 9.4. v Kadani, kde se bude dohrávat podzimní kolo.

Kluci, ještě jednou děkuji za statečný boj.

trenér 

Aktualizováno 26. únor 2017
 
Vytvořeno 21. únor 2017 Kategorie: Liga

Zatímco před dvěma lety vybojovali muži Bohemians pro český halový hokej postup z béčka do elitní skupiny Poháru mistrů, letos pro změnu z druhé divize spadli. A i když odjeli do Chorvatska s výrazně obměněným týmem, navíc oslabeným zraněním několika opor, hrající trenér Aleš Peřinka výmluvy nehledal. Sestup označil za ostudu a věří, že Klokani ji brzy napraví.

Jak s odstupem času hodnotíš vystoupení mužů v Chorvatsku, kde Bohemians poprvé sestoupili do céčka?

"Z pohledu výsledku je to určitě zklamání. Cíl bylo udržení a to se nepovedlo. A je jedno jestli v některých zápasech hrálí líp, nebo hůř. Prostě jsme se neudrželi a to je ostuda." 

Jak moc se na výkonech podepsala zranění? Doma zůstal kvůli problémům s rukou Ondra Soukup, zatímco na poháru si zlomil ruku Honza Železný a Tomáš Vohnický nedohrál kvůli výronu. 

"Podepsala se a moc. Honza je náš útočník číslo jedna, Pupek zase obránce, který umí zaútočit a přesně rozehrát. Takových hráčů není moc ani v lize. Vohňa není typicky halový hráč, ale v momentě, kdy plní taktické pokyny a nehraje si na něco, co není, tak je pro mančaft důležitý článek. Takže oslabení to bylo veliké." 

- celý rozhovor s Alešem Peřinkou si přečtete v sekci Muzi -

Aktualizováno 21. únor 2017
 
Vytvořeno 14. únor 2017 Kategorie: Muži

Na halovém Poháru mistrů v Chorvatsku 10. až 12. února muži neudrželi příslušnost k elitě.

Komentář si přečtěte na FCB zde a níže:

"Zadání pro družstvo bylo nesestoupit. Nepovedlo se a tak po 20 letech Bohemians sestoupilo o patro níž v Evropských soutěžích. Na výsledku se odrazilo zranění Ondry, na místě se zranili Honza Železný a Tomáš Vohnický. Bojovnost bohužel nestačila, přesto scházel v posledním zápase jeden gól a vše bylo jinak. Příští sezonu bude družstvo doplněno o mládí. Nedají se čekat okamžitě úspěchy, ale věřím, že dobré časy opět přijdou.

Čeká nás Mistrovství světa v halovém hokeji ve dnech 10.- 12. 2. 2018 v Berlíně. Pro všechny hráče a hráčky je to velká motivace k vybojování účasti na této světové akci."

Ferdinand Veverka

  

Výsledky a statistiky najdete zde.

Pár fotek k zhlédnutí (by Hockey Club Zelinazdezde a zde


Aktualizováno 14. únor 2017
 
Vytvořeno 14. únor 2017 Kategorie: Ženy

Ženy ovládly halovou sezonu I. ligy ročníku 2016/17. Jupí!!!

Krátký komentář na FCB zde.

Výsledky zde.

Fotogalerie (by Petr Růžek) zde.


 

Aktualizováno 14. únor 2017
 
Vytvořeno 25. leden 2017 Kategorie: Klub

Městská část Praha 10 vyhlašovala koncem minulého roku anketu Sportovec Prahy 10 pro rok 2016. V kategorii „Sportovní legenda“ zvítězil Ferdinand Veverka - člen a předseda klubu pozemního hokeje HC Bohemians z.s.

Ferdinand Veverka se v padesátých letech stal díky sportovnímu areálu JAWA Pankrác pozemním hokejistou a členem sportovního klubu ČKD Stalingrad. Spolu s dalšími kamarády stál později u zrodu nového oddílu pozemního hokeje TJ Bohemians tehdy ještě ČKD Praha. V šedesátých a sedmdesátých letech byl hráčem reprezentačního týmu .

Po ukončení aktivní činnosti v družstvu mužů byl v Bohemce trenérem mládeže a dospělých. Později pracoval ve výboru oddílu. Od roku 1995 byl několikrát zvolen předsedou. Aktivně se podílel a podílí na práci Českého svazu pozemního hokeje. V době jeho aktivní činnosti byl pozemní hokej nejúspěšnějším oddílem TJ Bohemians Praha. Bylo to zlaté období bohemáckého hokeje.

V letošním roce je pořádán již 50. ročník nejstaršího mezinárodního halového pozemkářského turnaje Pragochema CUP s účastí až 16 družstev z Evropy. Pan Veverka byl u zrodu jako aktivní hráč, nyní již léta je jeho organizátorem.

Oddíl nejprve sídlil na Pankráci, pak na Praze 9 v areálu Podvinný mlýn. V osmdesátých letech přesídlil na Hagibor v Praze 10 a byl součástí TJ Bohemians Praha. Po několikaletých neshodách s TJ Bohemians Praha spojených se záměrem výstavby areálu Hagibor byl iniciátorem vzniku klubu HC Bohemians z.s. Klub má 200 členů a 10 družstev.

Za klub pozemního hokeje HC Bohemians Věra Lažánková

Aktualizováno 26. leden 2017
 
Vytvořeno 23. leden 2017 Kategorie: Fotogalerie

Fotky U13 

https://goo.gl/photos/SojYJ3MmrgiXXU7u8

Fotky U15

https://goo.gl/photos/q3z93dHE8ReDZuDa6

Fotky U9

https://goo.gl/photos/ZSJyiS8HSmMhtxqR7

Můžete i přidat fotky, pokud nějaké máte.

Stiborová

 

 

Aktualizováno 23. leden 2017
 
Vytvořeno 9. leden 2017 Kategorie: Klub

Soustředění 2017

Pro kategorie U9,U11, U13 kluci v termínu 12.-19.8.2017 v areálu Bret, Žacléř.

Přihlásit se můžete zde do 30.1.2017 :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1g8_yh80ppYCcfO8NgITQHd9P7LzW24U1Ih8ryqHTl-Y/edit?usp=sharing

Přihlášku si můžete stáhnout zde a odevzdejte do 30.3.2017 svým trenérům nebo mě emailem :

https://docs.google.com/document/d/1Wh-rrO_61k4U-tPiaVi8uvd-A2DJN3cyqV-86pR2J5g/edit?usp=sharing

Zuzana Stiborová

 

Aktualizováno 9. leden 2017
 
Vytvořeno 7. prosinec 2016 Kategorie: Klub

Vážení hokejoví trenéři, rodiče,přátelé,

rádi bychom vás pozvali na hokejový seminář / školení trenérů pozemního hokeje, které se uskuteční 11.-12. března 2017 v Rakovníku.

* Seminář je určen pro trenéry, kteří nemají žádnou trenérskou třídu

Seminář je určen také pro trenéry, asistenty, rodiče a hráče, kteří mají zájem se dozvědět něco více o metodice výuky začátečníků.

* Seminář je určen také pro trenéry, kteří plánují mít v budoucnu II. trenérskou třídu, a započítá se jim to jako součást požadovaných povinných hodin ze specializace.

* Seminář je určen rovněž pro trenéry hledající inspiraci a náměty pro další činnost.

Přihlásit se můžete zde: 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KJvKa-ZLJYfkIrRSADMTmWGb4EhFVvpiClxz9e8bnis/edit?usp=sharing

 

 

Aktualizováno 7. prosinec 2016
 
Vytvořeno 7. prosinec 2016 Kategorie: Články

Chcete něco prodat nebo něco koupit?? Máte malé věci po svých dětech??

Přidejte se k nám na facebooku a sdílejte s ostatními, aby se to rozšířilo i do ostatních klubů.

https://www.facebook.com/groups/1210685975663827/

Zuzana Stiborová

Aktualizováno 7. prosinec 2016
 
Vytvořeno 4. prosinec 2016 Kategorie: Mládež

Vánoční bowling pro kategorie U9,U11 a kluky U13,U15.

Uvideme se 18.12.2016 od 16,30-18,30 h v podniku X-Bowling na Starostrašnické, kde máme zamluvené všechny dráhy na 2h, a poté nějaké to občerstvení.

Pokud by někdo věděl, že se mu to nehodí, nebo by nechtěl přijít, dejte nám prosím vědět, kvůli objednanému občerstvení.

Rodiče jsou vítáni, v rámci utužování vztahů.

Budeme se na Vás všichni těšit.

Přeji hezké a klidné předvánoční období.

Zuzana Stiborová

 

 

 

Aktualizováno 7. prosinec 2016
 

Strana 1 z 3

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>