Vytvořeno 18. září 2017 Kategorie: Ženy

Při nedělním podvečerním zápase v Mnichovicích ženám přálo nejen počasí, ale i štěstí. Po dvou letech opět dokázaly zvítězit nad dravými protihráčkami z Mnichovic. Do zápasu šly s velkým odhodláním a už v desáté minutě zaskórovala Elda Hraníčková svou tečí po krásné nahrávce Péti Kallauschové. Ženy do toho daly vše a prvních dvacet minut měly značnou převahu. Pak se podařilo dostat balón do brány Kateřině Buňatové. Ke konci prvního poločasu ženám došly síly, toho Mnichovice využily a změnily skóre na 2:1. To si ženy Bohemians nenechaly líbit a padl další gól od Lůcy Paříkové. Do druhého poločasu se šlo s ještě větším zapálením a bylo vidět mnoho šancí ze strany domácích, ale toho se naše gólmanka Lenka Morová nezalekla a všechny šance dokázala vychytat. I ve druhém poločase se balónek držel spíše na naší hokejce a po pár našich promarněných šancích se podařilo čistým úderem z kruhu dát již druhý gól Lůce Paříkové. Zápas tedy skončil vítězstvím pro naše ženy 4:1!!! Doufáme, že je štěstí neopustí ani do dalšího zápasu, který odehrají tuto sobotu na hřišti Slavie ve 12:30 a soupeřem jim bude Slavie B.

Vytvořeno 14. září 2017 Kategorie: Muži

Muži Bohemians vyhráli i druhý zápas nové sezony. Ve středu večer porazili HC President 2:1 a navázali na těsné vítězství 5:4 nad béčkem Litic. Klokani měli celý zápas až drtivou převahu, ale trápili se v koncovce. Vedení se tak ujal po laciné brance z rohu President. Bohemians se ale po přestávce po urputném boji podařilo skóre otočit, když se nejprve z rohu trefil Tomáš Vohnický a v závěru přidal vítězný gól ve skluzu Ondra Soukup.

Aktualizováno 14. září 2017

Vytvořeno 14. září 2017 Kategorie: Fotogalerie

V následujícím odkazu najdete další fotky ze soustředění v Bretu 12.- 19.8.2017

Další fotky najde pod média - fotogalerie!

Vytvořeno 10. září 2017 Kategorie: (Mini)Benjamínci U8+U10
Dnes odehráli svůj první zápas chlapci a děvčata z kategorie U10 na hřišti ZŠ Hostýnská. I přesto, že nikdo z nich zatím ještě do této kategorie věkově nespadá, zvládli turnaj na výbornou. Sice z jejich strany nepadl žádný gól, ale spoustu šancí soupeřů zvládli ubránit. Bohužel i tak skončili na posledním 6.místě. Jsou ale obohaceni o mnoho zkušeností a i přes pár slziček do toho půjdou na konci tohoto měsíce znovu a s ještě větším nasazením.
Po celý turnaj doprovázel děti dav fandících rodičů. A nesmíme opomenout velice široký realizační tým - Věrka Lažánková, Elda Hraníčková a Adélka Dražinová, které se staraly o chod týmu po čas zápasu. Marťa Kopecká, která tým podporovala z pozice rozhodčího. Karolina Borská v roli pískající maminky. Petra Kreidlova, která po čas celého turnaje zásobovala fanoušky teplou kávou. A také Kamilka Kopecká, Deniska Dražinová a Pepíno Kovář, kteří se starali o občerstvení a obecně celé zázemí dnešního turnaje.
Přejeme hodně štěstí do příštích turnajů
Adéla Dražinová
Aktualizováno 10. září 2017

Vytvořeno 10. září 2017 Kategorie: Články

O víkendu se naplno rozjely všechny soutěže a nám se pěkně rozjíždí i zpravodajství o zípasech Bohemky. Můžeme tak navzájem prožívat naše výhry i prohry, ale také dění mimo hřště.  O to všem může číst v jednotlivých sekcích týmů - o ženách ZDE a sdílet a lajkovat na facebooku Bohemky ZDE.

Vytvořeno 10. září 2017 Kategorie: Ženy

Druhá zářijová sobota přinesla teplý a slunečný den a krátce po poledni také další hokejový duel. Ženy z Bohemians hostily na hřišti na Zeleném pruhu tým Hostivaře a po skvěle odehraném utkání proti Pragovce čekaly hráčky i publikum další napínavý souboj. Bohužel, soustředění na horách Bohemku asi nepřipravilo na hru v teplém počasí, a tak měly navrch soupeřky.

Větší část zápasu se tentokrát odehrávala na naší polovině, a především zásluhou Lenky Morové v naší brance se soupeři podařilo dát „pouze“ pět branek. To však neznamená, že by Bohemka vůbec nedržela balón. Právě naopak, k vidění byla spousta pěkných kombinacích, které však skončily ještě před čtvrtinou soupeře.

Do soupeřovy brány nakonec dopravila balón až pár minut před koncem utkání Lucka Paříková. Ta poslala dorážku z trestného rohu chladnokrevně mezi gólmančiny betony a upravila stav na konečných 1:5.

Doufejme, že si ženy vybraly svůj špatný den a příští neděli v Mnichovicích zase ukáží, co v nich je.

Další zápas žen v neděli v 17:00 v Mnichovicích.

Vytvořeno 3. září 2017 Kategorie: Ženy

Bohemačky na úvod nového ročníku soutěže prohrály s HC Praga těsně 1:2.

Komentář k zápasu z fcb: Týden po dřině a odříkání na soustředění v Žacléři Bohemačky nastoupily k prvnímu utkání sezóny a daly pořádně zabrat týmu HC Praga. Kdo čekal jasný výsledek, byl zklamán. Oba týmy se o balon na hokejkách spravedlivě podělily a vytvářely napínavé situace na obou stranách hřiště. Pragovce se poprvé podařilo skórovat až po více jak 20 minutách. Naše zkušená obrana a střed hřiště zásobovaly mladé a rychlé spoluhráčky v útoku přihrávkami a posílaly je do velmi nadějných šancí. Dvě tutovky bohužel skončily vedle a pragovka následně vstřelila druhou branku. Ale pak si svou reputaci napravila Katka Puchmertlová, která překonala pragováckou gólmanku a snížila na 1:2. Před koncem utkání pak Praga dostala při penaltě možnost skóre zvýšit, ale Martina Kopecká balón za velkého potlesku publika do brány nepustila. To naše ženy povzbudilo a zvýšily svůj tlak na pragováckou branku.

I přes veškeré nasazení a velký počet střel se však už skóre změnit nepodařilo a naše ženy si tak ze zápasu místo bodů odnesly dobrý pocit ze skvěle odehraného utkání.

Aktualizováno 5. září 2017

Vytvořeno 3. září 2017 Kategorie: Muži

Muži Bohemians vstoupili do nové sezony utrápeným vítězstvím 5:4 nad béčkem Litic.
Klokani až na pár zaváhání v úvodu vyhráli první půli jasně 3:0 a rozhodně to nevypadalo na drama. Po přestávce však přišel pro nás už bohužel obvyklý výpadek a Litičtí vyhráli druhý poločas 4:2. Na rozdíl jediné branky naštěstí domácí snížili pouhé dvě minuty před koncem, takže se Bohemce podařilo těsnou výhru přeci jen udržet.
Další zápas 13. září proti HC President.

Aktualizováno 3. září 2017

Vytvořeno 21. srpen 2017 Kategorie: Mládež

Dlouhá příprava letošního soustředění I. turnusu se vyplatila. Patří dík Věře Lažánkové, že dokázala přesvědčit rodiče našich nejmenších hráčů a hráček, že mohou svěřit své ratolesti týmu, který se o ně staral s péčí rodičů. O průběh soustředění se staralo sedm dospělých trenérů a pět asistentů. Děti zažily vše, co k soustředění patří. Ranní rozcvičky, výběhy terénem, využití sjezdového svahu pro zvýšení fyzické připravenosti, či vzájemné zápasy v různých věkových kategorií. Ale co bylo velmi přijemné, vzájemný vztah těch "starších" k těm nejmenším. Hrací plocha umělého povrchu byla naplněna až do pozdních hodin, stejně jako dva tenisové kurty a bazén s vyhřívanou vodou.

Když v sobotu ráno nastupovali všichni do autobusu, který zajistila Radka Šedivá, nebylo jediného klokana, který by s pobytem nebyl spokojen.

Soustředění 2017 skončilo, ať žije soustředění 2018.