Vytvořeno 22. březen 2017 Kategorie: Klub

V pátek 24.3. bude na ČT4 Sport od 14:50 další díl vydání Hokej na zemi. V tomto dílu bude prezentována činnost HC Bohemians Praha, příspěvek Ferdinanda Veverky a trénink mladších žáků na Třebešíně.

Vyzvete své okolí ke sledování.

Veverka Ferdinand, 

předseda klubu HC Bohemians Praha

 


 

Aktualizováno 22. březen 2017
 
Vytvořeno 19. březen 2017 Kategorie: Mládež


Podařilo se navázat spolupráci s klubem ESV Drážďany a první společná akce se velmi vydařila.

Mladší žáci odehráli v sobotu v hale na Hagiboru 1. ročník Memoriálu Zdeňka Kapuciána i za účasti další českých celků a obsadili 2. místo za vítězným výběrem Drážďan B.

V neděli "třináctka" doplněná o hráče z kategorie U11 sehrála další přípravné zápasy s celky Drážďan a všichni kluci získali cenné zkušenosti s jiným herním stylem a přístupem ke hře.

Více si můžete přečíst, juknout na fotky i na videa zde


 

 

Aktualizováno 19. březen 2017
 
Vytvořeno 16. březen 2017 Kategorie: Klub

V odkazech "Rozlosování" u týmů žen, starších žákyň i žáků a mladších žákyň a žáků, přípravky najdete rozlosování jarních částí soutěží 2017. Další budou postupně doplněny.

Příspěvky za 1. pololetí 2017 je třeba zaplatit do 15.4.2017 - každá kategorie najde info ve svém odkazu.

 


 

 

Aktualizováno 19. březen 2017
 
Vytvořeno 26. únor 2017 Kategorie: Mladší žáci (U13)

Všichni jsme věřili v postup do finále. To se také podařilo, když jsme porazili tým Plzně Litic 4:1. Po výsledku 4:4 mezi Rakovníkem a Mnichovicemi se rozhodovalo v nájezdech. Šťastnější bylo družstvo Rakovníka.

V 11:50 dali rozhodčí pokyn k zahájení finalového utkání mezi Bohemians a Rakovníkem. Začátek byl pro nás vynikající. Vedli jsme 1:0 a i když Rakovník vyrovnal, šli jsme opět do vedení. Poločas byl 2:2. Po zahájení jsme opět šli do vedení 3:2. Měli jsme dvě velké šance, ale staré přísloví nedáš - dostaneš se opět naplnilo. Po chybě v obraně byl TR a Rakovník prostřelil Jindru na 3:3. Opět jsme měli velké šance, ale nedali jsme a Rakovník proměnil další TR a vedení 4:3 si již udržel, i když jsme hráli poslední 2 minuty bez brankáře. Slzy již nic nespravily a Rakovník se stal majitelem poháru a zlatých medailí.

Přesto musím vyzdvihnout velký výkon všech hráčů bez výjimky a věřím, že porážka bude dalším impulsem k většímu úsílí. Náš cíl: vyhrát mistrovství ČR v pozemním hokeji. První turnaj bude 2.4. v Kadani, kde se bude dohrávat podzimní kolo.

Kluci, ještě jednou děkuji za statečný boj.  trenér FV 


 

Aktualizováno 19. březen 2017
 
Vytvořeno 21. únor 2017 Kategorie: Liga

Zatímco před dvěma lety vybojovali muži Bohemians pro český halový hokej postup z béčka do elitní skupiny Poháru mistrů, letos pro změnu z druhé divize spadli. A i když odjeli do Chorvatska s výrazně obměněným týmem, navíc oslabeným zraněním několika opor, hrající trenér Aleš Peřinka výmluvy nehledal. Sestup označil za ostudu a věří, že Klokani ji brzy napraví.

Jak s odstupem času hodnotíš vystoupení mužů v Chorvatsku, kde Bohemians poprvé sestoupili do céčka?

"Z pohledu výsledku je to určitě zklamání. Cíl bylo udržení a to se nepovedlo. A je jedno jestli v některých zápasech hrálí líp, nebo hůř. Prostě jsme se neudrželi a to je ostuda." 

Jak moc se na výkonech podepsala zranění? Doma zůstal kvůli problémům s rukou Ondra Soukup, zatímco na poháru si zlomil ruku Honza Železný a Tomáš Vohnický nedohrál kvůli výronu. 

"Podepsala se a moc. Honza je náš útočník číslo jedna, Pupek zase obránce, který umí zaútočit a přesně rozehrát. Takových hráčů není moc ani v lize. Vohňa není typicky halový hráč, ale v momentě, kdy plní taktické pokyny a nehraje si na něco, co není, tak je pro mančaft důležitý článek. Takže oslabení to bylo veliké." 

- celý rozhovor s Alešem Peřinkou si přečtete v sekci Muzi -

Aktualizováno 19. březen 2017
 
Vytvořeno 14. únor 2017 Kategorie: Muži

Na halovém Poháru mistrů v Chorvatsku 10. až 12. února muži neudrželi příslušnost k elitě.

Komentář si přečtěte na FCB zde a níže:

"Zadání pro družstvo bylo nesestoupit. Nepovedlo se a tak po 20 letech Bohemians sestoupilo o patro níž v Evropských soutěžích. Na výsledku se odrazilo zranění Ondry, na místě se zranili Honza Železný a Tomáš Vohnický. Bojovnost bohužel nestačila, přesto scházel v posledním zápase jeden gól a vše bylo jinak. Příští sezonu bude družstvo doplněno o mládí. Nedají se čekat okamžitě úspěchy, ale věřím, že dobré časy opět přijdou.

Čeká nás Mistrovství světa v halovém hokeji ve dnech 10.- 12. 2. 2018 v Berlíně. Pro všechny hráče a hráčky je to velká motivace k vybojování účasti na této světové akci."

Ferdinand Veverka

  

Výsledky a statistiky najdete zde.

Pár fotek k zhlédnutí (by Hockey Club Zelinazdezde a zde

 


 

Aktualizováno 19. březen 2017
 
Vytvořeno 14. únor 2017 Kategorie: Ženy

Ženy ovládly halovou sezonu I. ligy ročníku 2016/17. Jupí!!!

Krátký komentář na FCB zde.

Výsledky zde.

Fotogalerie (by Petr Růžek) zde.

 


 

 

Aktualizováno 19. březen 2017
 
Vytvořeno 18. září 2013 Kategorie: Tréninky a soustředění

BENJAMÍNCI :

NEDĚLE 22.9. 14H PLZEŇ LITICE

SOBOTA 5.10. 9H HC PRAGA ZELENÝ PRUH

 

MINIBENJAMÍNCI :

SOBOTA 5.10.12H HC PRAGA ZELENÝ PRUH

 

Aktualizováno 19. březen 2017
 
Vytvořeno 25. leden 2017 Kategorie: Klub

Městská část Praha 10 vyhlašovala koncem minulého roku anketu Sportovec Prahy 10 pro rok 2016. V kategorii „Sportovní legenda“ zvítězil Ferdinand Veverka - člen a předseda klubu pozemního hokeje HC Bohemians z.s.

Ferdinand Veverka se v padesátých letech stal díky sportovnímu areálu JAWA Pankrác pozemním hokejistou a členem sportovního klubu ČKD Stalingrad. Spolu s dalšími kamarády stál později u zrodu nového oddílu pozemního hokeje TJ Bohemians tehdy ještě ČKD Praha. V šedesátých a sedmdesátých letech byl hráčem reprezentačního týmu .

Po ukončení aktivní činnosti v družstvu mužů byl v Bohemce trenérem mládeže a dospělých. Později pracoval ve výboru oddílu. Od roku 1995 byl několikrát zvolen předsedou. Aktivně se podílel a podílí na práci Českého svazu pozemního hokeje. V době jeho aktivní činnosti byl pozemní hokej nejúspěšnějším oddílem TJ Bohemians Praha. Bylo to zlaté období bohemáckého hokeje.

V letošním roce je pořádán již 50. ročník nejstaršího mezinárodního halového pozemkářského turnaje Pragochema CUP s účastí až 16 družstev z Evropy. Pan Veverka byl u zrodu jako aktivní hráč, nyní již léta je jeho organizátorem.

Oddíl nejprve sídlil na Pankráci, pak na Praze 9 v areálu Podvinný mlýn. V osmdesátých letech přesídlil na Hagibor v Praze 10 a byl součástí TJ Bohemians Praha. Po několikaletých neshodách s TJ Bohemians Praha spojených se záměrem výstavby areálu Hagibor byl iniciátorem vzniku klubu HC Bohemians z.s. Klub má 200 členů a 10 družstev.

Za klub pozemního hokeje HC Bohemians Věra Lažánková

Aktualizováno 26. leden 2017
 
Vytvořeno 23. leden 2017 Kategorie: Fotogalerie

Fotky U13 

https://goo.gl/photos/SojYJ3MmrgiXXU7u8

Fotky U15

https://goo.gl/photos/q3z93dHE8ReDZuDa6

Fotky U9

https://goo.gl/photos/ZSJyiS8HSmMhtxqR7

Můžete i přidat fotky, pokud nějaké máte.

Stiborová

 

 

Aktualizováno 23. leden 2017
 

Strana 1 z 3

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>