Vytvořeno 6. květen 2016 Kategorie: Mladší žáci (U13)

V neděli 15.5. jsme zúčastnili Velké ceny Litic.Turnaj byl velice poučný.Ačkoliv jsme mšli ve většině utkání převahu,promarnili jsme i ty nejvyloženější šance.ku.Pokud si však vezmeme poučení z porážek,byl to turnaj velice prospěšný.Ve středu na tréninku se zaměříme na chyby,abychom v dalším kole Přeboru republiky v neděli 22.5. UT Kbely byli schopni zlepšit střelbu.Sraz Kbely neděle 22.5. v 09:15

.BEZ RYCHLOSTI V POHYBU I POHYBU S MÍČKEM TO VŠAK NEPŮJDE!!!!

.

Aktualizováno 17. květen 2016

Vytvořeno 11. únor 2016 Kategorie: Klub

Se zármutkem oznamujeme, že po dlouhé nemoci zemřel v sobotu 6. 2. 2016 náš kamarád, dlouholetý hráč, trenér a funkcionář Bohemians Praha Zdeněk Kapucián.

Na přání jeho i jeho rodiny proběhne rozloučení bez obřadu, pouze v rodinném kruhu.

Všichni kamarádi z Bohemians.

Aktualizováno 11. únor 2016

Vytvořeno 9. únor 2016 Kategorie: Muži

V neděli 7. 2. 2016 proběhlo Final4 v halovém hokeji v pražské hale na Podvinném mlýně.

Náš klub měl ve Final4 zástupce v mužské části do které postoupil ze 4. místa základní části extraligy. Vzhledem k tomuto umístění jsme narazili hned v semifinále na loňského vítěze, Slavii Praha. Po nádherném, ale infarktovém průběhu zápasu, ve kterém jsme se ujali vedení a pouze jednou jsme dotahovali náskok Slavie, kde jsme těsně před koncem za stavu 6:6 zkoušeli odolnost nervové soustavy našich fanoušků (Vudmaska, Peřinka), jsme nakonec v samostaných nájezdech i díky Petru Větrovskému postoupili do finále.

Z druhého semifinále mezi Rakovníkem a Litice postoupil po poměrně jasném průběhu do finále Rakovník.

Finále bylo zpočátku velice vyrovnané a opět i díky zákrokům Petra Větrovského se nedostal Rakovník do vedení. V průběhu poločasu jsme se několika pěknými akcemi (Peřinka, Plochý, Trávník) dostali do vedení 4:0. V druhém poločase tempo mírně pokleslo. Za stavu 6:1, 7 minut před koncem hrací doby, stáhnul Rakovník brankaře a hrál se šesti hráči v poli. Vyvinul na nás slušný tlak a podařilo se mu snížit. V posledních dvou minutách se nám však podařilo rychlými brejky zvýšit až na konečných 8:3 a titul je doma.

Podívejte se ještě jednou, jak si muži Bohemky došli pro mistrovský titul:

Jan Kopecký

Aktualizováno 9. únor 2016

Vytvořeno 9. únor 2016 Kategorie: Klub
Vážení hokejoví přátelé,

další ročník Pozemkářského plesu je zde!
Pozvěte rodinu, kamarády a přijďte si zaplesat a potkat se v garderóbě, ve které se často nevídáme. Zahoďte na chvilku dresy, chrániče, hokejky a doražte ve velké večerní do Sacre Coeur...

4. 3. 2016, 19:00, Sacre Couer

Cena vstupného 200,- stání / 300,- sezení

Jan Kopecký

Vytvořeno 8. únor 2016 Kategorie: Starší žákyně (U15)

Horní Maxov, chata Barborka, leden 2016

Na začátku ledna se družstvo žen spolu se staršími žákyněmi vydalo na prodloužený víkend na hory. Cílem bylo strávit společně chvilku také bez hokejek, ale zároveň podpořit fyzickou přípravu. Každé ráno jsme proto vyběhli na krátký 20 minutový okruh. Po snídani následoval celodenní výlet na běžkách. Večer trošku taktiky s využitím videa a pak také nějaká ta kultura... I přes nevysokou sněhovou pokrývku se víkend vydařil a všichni se již těšíme na další společnou akci :)

Jan Kopecký

Vytvořeno 4. listopad 2015 Kategorie: Pragochema Cup 2015
Attachments:
Download this file (Time program PC 2015 10+8 v.3_ENG.pdf)Časový harmonogram turnaje (v.3)[Aktualizovaný harmonogram (7.11.2015)]213 Kb

Vážení hokejoví fanoušci,

dovolte abychom Vás pozvali na 49. ročník mezinárodního turnaje v halovém hokeji mužů i žen Pragochema Cup 2015. Nejstarší evropský turnaj svého druhu, který organizuje klub HC Bohemians Praha, se koná ve dnech 13. – 15. listopadu v hale Sparty na Podvinném mlýně.

Co?                         Pragochema Cup 2015 - mezinárodní turnaj v halovém hokeji

Kdy?                       13. – 15. listopad 2015

Kde?                       Aréna Sparta, Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň

Za kolik?                 vstup zdarma

Přestože podzimní část extraligy pozemního hokeje je stále v plném proudu, oddíl HC Bohemians Praha již netrpělivě vyhlíží listopad a začátek halové sezony. Na její úvod totiž klub pořádá tradiční mezinárodní turnaj mužů i žen v halovém hokeji Pragochema Cup 2015, který je pravděpodobně nejstarším turnajem svého druhu nejen v Evropě, ale také na světě. Letos se již 49. ročník koná 13 - 15. listopadu a opět slibuje skvělou podívanou. Kromě tradičních účastníků jako je švýcarský Grasshopper Zurich, AHTC Wien nebo HC Minsk organizátoři získali další zajímavé účastníky například z Kataru, Polska nebo Chorvatska.

Turnaj se koná pod záštitou Prahy 9 a sponzorských firem Pragochema, Naxos a AŽD Praha a je memoriálem Karla Kadeřábka, na počest bývalého předsedy Ústřední sekce československého pozemního hokeje a oddílu pozemního hokeje Bohemians Praha.

SSK - Stavební společnost Kolář s.r.o.

„Letos bohužel chybí zástupci z Ruska, Ukrajiny a Slovenska, přesto si myslím, že se nám podařilo získat špičkové týmy,“ říká Petr Baumruk, který má v klubu zahraniční účastníky na starosti a dodává: “Radost mám zejména z týmu WKS Grunwald Poznaň, který zřejmě bude favoritem mužské části turnaje. Mezi ženami tipuji na vítěze některý z běloruských týmů, ale bez šance by nemusela být ani domácí Slavia Praha“.

§     HC Hostivar (CZE)

Co organizátory zejména těší, je zájem o turnaj ze strany zahraničních družstev, který letos dokonce několikanásobně přesáhl možnosti turnaje. Tento zájem se dá vysvětlit jednak tím, že turnaj si za dlouhou dobu svého trvání získal určitý věhlas a záruku kvality, ale svojí roli zřejmě sehrál i fakt, že letos na jaře se pozemní hokejisté Bohemians na základě loňských výsledků v domácích soutěžích po dlouhých letech opět objevili v evropských pohárech – a úspěšně, zejména v případě poháru mistrů v Kodani, kdy svou účastí ve finále divize B vybojovali českému zástupci pro další rok účast v elitní skupině A.

A další plány? Evropské poháry pro nadcházející sezónu unikly hráčům Bohemians o pověstný vlásek, takže se budou soustředit „pouze“ na nejvyšší domácí soutěž, ale kromě každodenních starostí s chodem klubu jistě přijde na přetřes i otázka pořádání jubilejního 50tého ročníku, který by se měl uskutečnit na podzim roku 2016. „Tento turnaj je úzce spjatý s historií našeho klubu a jsme si vědomi toho, že v podmínkách našeho sportu a našeho klubu se jedná o malý zázrak, že jsme byli schopni tuto tradici nejen udržet, ale i rozvinout. Nějaké nápady máme, ale na detaily je ještě příliš brzo“, říká Ferdinand Veverka, prezident klubu pozemního hokeje HC Bohemians Praha.

Aktualizováno 14. listopad 2015

Vytvořeno 14. únor 2015 Kategorie: Klub

Kodaň, Lyngby (aktualizováno 16.2.15 17:25)

Tabulky a další statistické informace k turnaji najdete zde...

HAHK Mladost vs HC Bohemains Praha 2:3 (1:1)

Orient Lyngby vs HC Bohemians Praha 5:4 (2:2)

Pozemní hokejisté Bohemians Praha se po pětileté pauze vrátili na halovou evropskou scénu na Club Trophy v Kodani dramatickým vítězstvím 3:2 nad HAHK Mladost a těsnou prohrou 4:5 s domácím Orientem Lyngby. V obou zápasech rozodl o vítězi gól v poslední vteřině. V sobotu čeká Klokany závěrečný zápas ve skupině A proti Kolosu Sekvoja Vinnycja, který rozhodne o tom, jestli budou zelenobílí hrát o postup, nebo o udržení.

Trenér Martin Kolář se pro první zápas rozhodl k překvapivému kroku a před talentovaným Petrem Větrovským dostal v brance nečekaně přednost o generaci starší Pavel Mančař. Ten se přitom do nominace vešel až po zranění obvyklé jedničky Pavla Chrpy.

Oproti divokému druhému utkání skupiny A mezi Orientem a ukrajinským Kolosem Sekvoja Vinnycja (2:6) byl zápas Bohemians s Mladostí mnohem vyrovnanější. Chorvaté se ujali vedení po trestném rohu, ale jen o pár vteřin později vyrovnal Marek Trávník.

Bohemians za bouřlivé podpory početné skupiny českých fanoušků měli sice mírnou převahu a na rozdíl od soupeře si vytvořili několik šancí i ze hry, ale záhřebský celek šel po přestávce znovu do vedení a opět z rohu. Klokani však dokázali skóre otočit.

Nejprve po individuální akci vyrovnal Ondřej Vudmaska a když soupeř v závěru neproměnil trestný roh, rozhodl Plochý. Vteřinu a půl před koncem tak napravil zaváhání v předchozí velké šanci a ukázal, že hokejka, kterou mu spoluhráči polepili valentýnskými srdíčky, ho připravila jen o dobrou náladu, ale ne o střelecký instinkt.

Ke druhému zápasu tak nastoupili Bohemians s vědomím, že výhra jim zajistí účast ve skupině o postup a opět rozhodl gól v poslední vteřině. Tentokrát však byl český tým na opačném konci spektra, přestože v utkání s Lyngby vedl 3:1 a pět minut před koncem 4:3.

Klokany poslal už v šesté minutě do vedení kapitán Petr Kaplan a o chvíli později zvýšil na 2:0 Plochý. Domácí do přestávky snížili a druhý poločas přinesl bláznivou přestřelku, když během devíti minut padly čtyři góly. Domácí v tlaku držela také dvě vyloučení, Klokani ale drželi remízu. Domácí v závěru sáhli ke hře bez brankáře a v poslední vteřině střelou z kruhu power play zužitkovali.

Situace v tabulce tak před závěrečnými zápasy stále otevřená. V čele je stoprocentní Vinnycja, Bohemians mají šest bodů, Lyngby pět a bez šance na postup není ani poslední Mladost se dvěma body.

Olimpiia-Kolos-Sekvoya vs HC Bohemians Praha 0:4 (0:1)

Pozemní hokejisté Bohemians Praha porazili v posledním utkání skupiny A na Club Trophy v Lyngby ukrajinský Kolos Sekvoja Vinnycja 4:0 a zahrají si o postup. Dvěma brankami se na důležitém vítězství podílel Lukáš Plochý, po gólu přidali Ondřej Vudmaska s kapitánem Petrem Kaplanem a čisté konto udržel brankář Pavel Mančař.

Bohemians nastoupili k utkání s vědomím, že dál je posune i dvougólová prohra, nakonec ale po nečekaně suverénním výkonu vyhráli. A protože do skupiny o postup je doprovodí právě Kolos, přinesou si do ní Klokani pět bodů. Ještě dnes večer se utkají s Grünwaldem Poznaň a v neděli se skotským Inverleith.

Zápas s Kolosem byl od začátku hodně opatrný a první branka padla až v poslední minutě prvního poločasu, kdy se prosadil Plochý. Když stejný hráč zvýšil z rohu v polovině druhého dějství na 2:0, Vinnycja sáhla ke hře bez brankáře, ale všechny šance včetně dvou rohů zlikvidovala obrana, nebo Mančař.

Bohemians naopak využili soupeřovu power play k pojištění vedení. Tři minuty před koncem se trefil Vudmaska a vzápětí na konečných 4:0 zvýšil Kaplan. Do skupiny o postup tak postoupili z prvního místa před Kolosem, zatímco o udržení budou hrát jejich přemožitelé Orient Lyngby a HAHK Mladost.

HC Bohemians Praha vs WKS Grunwald Poznan 1:7 (1:4)

Do skupiny o postup vstoupili pozemní hokejisté Bohemians Praha vysokou prohrou 1:7 s Grünwaldem Poznaň. Klokani dali šanci hráčům z lavičky a jejich jedinou branku vstřelil Jan Železný, který snižoval na 1:4. Bohemians přesto mají osud ve vlastních rukách a když v neděli porazí Inverleith, zajistí českému hokeji pro příští rok účast v elitní divizi.

Zápas nezačal pro zelenobílé dobře a už v deváté minutě prohrávali o čtyři branky. Petr Větrovský, který nastoupil v brance místo Pavla Mančaře, si prakticky nesáhl na míč, ale je na místě podotknout, že ho při premiérovém startu na pohárové scéně vůbec nepodržela obrana.

V závěru prvního poločasu sice snížil Železný a do druhé půle místo Větrovského nastoupil v brance Bohemians Pavel Mančař, ale na konečném výsledku se už změnilo pramálo. Bohemians tak v neděli ve 14.10 čeká zápas o všechno.

HC Bohemians Praha vs Inverleith HC 3:3 (2:2)

V posledním zápase turnaje nastoupili hráči Bohemians proti skotskému celku Inverleith HC. V tomto zápase potřebovali zelenobílí minimálně remizovat, pokud chtěli skončit druzí v turnaji. Skotové potřebovali nutně výhru. Pokud by zvítězili, skončili by na 2. místě oni.

Od začátku zápasu bylo vidět, že si skotští mladíci situaci plně uvědomují. Vletěli do zápasu bez sebemenšího respektu a strachu a již ve 3. minutě zápasu vedli 2:0. Přibližně do 10. minuty měl tým Inverleith na hřišti mírnou převahu. Poté se začali hráči Bohemians dostávat více do hry, ale stále se jim nedařilo zakončení. Několik možností měli Plochý, Vudmaska, Kaplan i Trávník. Ve 13. minutě ze hry konečně skóroval Vudmaska. V 18. minutě z trestného rohu srovnal stav na 2:2 Aleš Peřinka. V tuto chvíli byla již hra vyrovnaná.

Od začátku druhé půle měli hráči Bohemians převahu. S přibývajícím časem ale bylo znát, že na obou stranách narůstá nervozita. Po chybě v rozehrávce klokanů se podařilo Skotům opět dostat do vedení. Přibližně dvě minuty před koncem zápasu stáhli klokani brankaře a hráli s pěti hráči v poli. Tato snaha přinesla ve 40. minutě ovoce, když po rohu skóroval Lukáš Plochý. Hráči Bohemians si tentokrát i přes drobné zmatky s návratem brankaře do hřiště, nenechali v posledních vteřinách vstřelit branku a po závěrečné siréně slavili zasloužený úspěch.

Samostatnou kapitolou byl na turnaji navrátivší se gólman Pavel Mančař. Po zraněni brankářské jedničky Chrpy se rozhodl pomoci týmu Bohemians jako druhý brankař k Petrovi Větrovskému. Vzhledem k jeho výborným výkonům se z něj ale na turnaji stala brankářská jednička. Jak sám prohlásil, tak mu to sice zkazilo dovolenou v Kodani, ale nakonec to stálo za to.... Pavle - povedený návrat, díky!

Vytvořeno 18. listopad 2014 Kategorie: Pragochema

Nejstarší evropský halový turnaj v Praze.

HC Bohemians Praha pořádá ve dnech 21-23.11. 2014 48. ročník turnajePragochema CUP. Zúčastní se ho v hale Sparty na Podvinném mlýně 11 zahraničních družstev v kategoriích mužů i žen, včetně výběrů zemí Běloruska, Slovenska a České republiky.
V kategorii mužů bude chtít HC Bohemians jako mistr ligy přesvědčit, že je dobře připraven na halovou sezonu, ve které ho čeká vyvrcholení v únoru 2015 účastí na Poháru mistrů v Kodani. V kategorii žen se letošní ročník Pragochema CUP vyznačuje účastí všech nejlepších družstev České republiky. Tato družstva budou mít možnost porovnat svou výkonnost s reprezentačním výběrem Běloruska, týmem HC Minsk a výběrem Slovenska do 21 let.

Turnaj začíná v pátek 21.11.2014 v 10:00 zápasem Slavia Hradec Králové-Bělorusko (ženy).

Finále turnaje obou kategorii se uskuteční v neděli od 13:00 hod.

Vytvořeno 4. říjen 2014 Kategorie: Aktuality U11

27.-28.9.2014 se družstvo Bohemians dívky U11 a Bohemains kluci U11 zúčastnili dvoudenního turnaje na pozvání oddílů PH v Přerově a Olomouci. Přes počáteční obavy z počasí (celá cesta do Přerova téměř propršela), se před příjezdem počasí umoudřilo a nakonec se utkání v sobotu hrála za zamračeného, ale teplého počasí a na nedělní finále nám obloha dokonce připravila kýčovitou modř s téměř letními teplotami.

Chlapci odehráli v sobotu svou skupinu v Olomouci, kde po mírné zaváhání skončili na druhém místě - část kádru musela posílit ligu ml.žáků a chlapci proto doplnili zdroje z družstva U9 a postupně se sehrávali. Dívky odehrály své sobotní zápasy v Přerově-Čekyni, kde po jediné výhře skončily poslední ve skupině na skóre - bylo znát, že je kádr oslabený o dívky, které se nezúčastnily díky nemoci a stejně tak jako u chlapců i doplnily ligu ml.žákyň, nicméně i přes oslabení se děvčata za svou hru nemusela stydět.

V neděli se odehrálo finále, tentokrát již vše proběhlo na hřišti v Čekyni a chlapci z Bohemians potvrdili své hráčské kvality a po posledním vypjatém a velmi vyrovnaném zápase s Přerovem skončili na 1.místě. Na obou stranách se hrál velmi krásný hokej.

Děvčata z Bohemians po remíze se Slavií B, kdy měla obě družstva i stejné skóre, zabojovala v nájezdech. Družstvo v nich podržela brankařka, která nepustila ani jeden nájezd a po krásných dvou gólech ze strany  Bohemians děvčata skončila na předposledním, 7.místě.

Po ukončení sobotních zápasů v Čekyni, kdy se čekalo na družstva z Olomouce, byl čas neplánovaně vyplněn zápasem rodičů. Maminky z Bohemians s doplněním 2 tatínků se postavila družstvu Přerovských tatínků. Zápas skončil 2:0 pro Přerovské tatínky, nicméně zvítězili všichni, kteří přežili a neskolil je infarkt. Děti si vyzkoušely pískání, obrovsky povzbuzovaly rodiče a i samy zažily, jaké to je, když hráč odporuje rozhodčímu ... :o))

Pro děti byl v sobotu večer připraven program pohádek, který ale nakonec využila jen malá část,  protože děti strávily večer raději hrami a honěním na hřištích, kde dováděly bez rozdílu příslušnosti k družstvu. To, že děti se opravdu spřátelily dokazuje i fandění při nedělních finálových zápasech, kdy přestala platit příslušnost k městu či kraji, ale platilo to, jakou náklonost si jednotlivé děti mezi sebou vytvořily předešlý den, bez jakéhokoliv očerňování ostatních družstev.

Pro dospělé bylo večer po uložení dětí připraveno pohoštění a za doprovodu 4 kytar, basy a houslí (z řad přerovských rodičů a přátel PH) se nikomu nechtělo do postele. Večer byl plný krásných písní, povídání a dokonce i tance.

Turnaj se vydařil a nakonec nebylo vůbec důležité, kdo skončil na jakém místě, ale že byly odehrány krásné, fair-play zápasy, děti nabyly další zkušenosti a večer i trenéři a zúčastnění rodiče měli šanci si popovídat a posedět a blíže se seznámit mezi sebou ... a asi právě o tom by sport dětí měl být.

Za toto vše patří velký dík pořadatelům  turnaje, kteří i přes problémy s hřišti dokázali vše zorganizovat a svým přátelským přístupem z tohoto turnaje udělat velmi milé sportovní setkání dětí, trenérů, rodičů a přátel pozemního hokeje, což bohužel na některých turnajích zcela chybí.

Eva Střihavková, Jan Kopecký

Aktualizováno 4. říjen 2014

Vytvořeno 25. září 2014 Kategorie: Klub

Se zármutkem v srdci oznamujeme, že nás opustil kamarád a spoluhráč, dlouholetý hráč Bohemians a v neposlední řadě člen reprezentačního týmu pozemního hokeje, MUDr. Vladimír Hruška.

Poslední rozloučení proběhne v pátek 26.9.2014 v 10:00 v Malé obřadní síni ve Strašnicích.