Final4 2015/16 - muži HC Bohemians Praha jsou mistry ČR!

V neděli 7. 2. 2016 proběhlo Final4 v halovém hokeji v pražské hale na Podvinném mlýně.

Náš klub měl ve Final4 zástupce v mužské části do které postoupil ze 4. místa základní části extraligy. Vzhledem k tomuto umístění jsme narazili hned v semifinále na loňského vítěze, Slavii Praha. Po nádherném, ale infarktovém průběhu zápasu, ve kterém jsme se ujali vedení a pouze jednou jsme dotahovali náskok Slavie, kde jsme těsně před koncem za stavu 6:6 zkoušeli odolnost nervové soustavy našich fanoušků (Vudmaska, Peřinka), jsme nakonec v samostaných nájezdech i díky Petru Větrovskému postoupili do finále.

Z druhého semifinále mezi Rakovníkem a Litice postoupil po poměrně jasném průběhu do finále Rakovník.

Finále bylo zpočátku velice vyrovnané a opět i díky zákrokům Petra Větrovského se nedostal Rakovník do vedení. V průběhu poločasu jsme se několika pěknými akcemi (Peřinka, Plochý, Trávník) dostali do vedení 4:0. V druhém poločase tempo mírně pokleslo. Za stavu 6:1, 7 minut před koncem hrací doby, stáhnul Rakovník brankaře a hrál se šesti hráči v poli. Vyvinul na nás slušný tlak a podařilo se mu snížit. V posledních dvou minutách se nám však podařilo rychlými brejky zvýšit až na konečných 8:3 a titul je doma.