Muži: novinky v týmu a nový systém ligy

v sobotu se rozjede nová extraligová sezona a muži Bohemians ji odstartují na hřišti béčka Litic.

Tým Bohemians. doznal několika změn. Romana Maříka v roli asistenta hrajícího trenéra Aleše Peřinky nahradí Pavel Mančař. Do týmu se před novou sezonu podařilo získat i dva nové hráče - reprezentanta Vojtu Koláře z Presidentu a také Španěla Álvara Rodrígueze, který stejně jako v minulém ročníku Daan van Dijk z Nizozemska stráví v Bohemce podzimní část sezony.
Velkou změnou nadcházejícího ročníku je nový hrací systém. Došlo totiž ke spojení dvou nejvyšších soutěží a proto se bude hrát ve dvou skupinách po šesti. Klokani se vedle litické rezervy utkají také s obhájcem titulu Slavií, Presidentem, Pragou a slovenskou Račou. Druhou skupinu pak tvoří Hostivař, Bolevec, Rakovník, Litice, Hradec Králové a druhý slovenský celek Šenkvice.
Základní část se hraje dvoukolově a z každé skupiny poté postoupí první tři týmy do další čtvrtfinálové skupiny, zatímco zbývající celky se utkají ve skupině o umístění. Do obou nadstavbových skupin se budou započítávat výsledky vzájemných zápasů ze základní části.
Ve čtvrtfinálové skupině se bude hrát o čtyři místa v play off, do kterého však nemůžou postoupit Rača ani Šenkvice. Může tak dojít lehce absurdní situaci, že ve čtvrtfinále se v případě účasti obou slovenských klubů bude hrát jen o nasazení pro semifinále.