Ženy: prohra s Hostivaří

V neděli se na hřišti Hostivaře utkaly s domnácími naše ženy. Zápas byl velice vyrovnaný - šance byly na obou stranách. Nám se bohužel nepodařilo dostat balónek do brány. Zápas byl z našeho pohledu velice vydařený i přesto, že jsme prohrály 0:3.

Ženy: první výhra v sezoně!

Ženy v sobotu na Zeleném nastoupily proti Slavii B. Celý zápas měly balónek spíše ve svém držení, ale bohužel chybí gólové zakončení. Zvládly ubránit spoustu rohů, ale žádný nedokázaly proměnit. Zápas rozhodl jediný gól Lucky Paříkové po nahrávce od Zůzy Dolejšové. A tím se tento zápas stal naším prvním vyhraným a do tabulky se nám můžou zapsat první 3body!!!

Sledujte INSTARGARM, tam o ženách, dorostenkách a starších žákyních najde VŠE :-)

Ženy: fotogalerie z duelu v Rakovníku

Ženy prohrály v sobotu v Rakovníku 0:7. Fotky Petra Branšovského ze zápasu najdete ZDE

Ženy: prohra, ale zlepšený herní systém

Ženy Bohemky po minulém prohraném zápase se Slavií (1:8) výrazně zlepšily v utkání s Pragou (0:4) nový herní systém. Hodně nám pomohla předzápasová příprava v podobě videorozboru, ve kterém jsme mohli vidět jak individuální chyby, tak špatné postavení apod. Přestože byl balónek více v držení soupeřů, do jejich kruhu jsme se také dostaly, ale bohužel jsme nedokázaly proměnit...

Ženy: Mrkev Cup - 7. místo

O víkendu se ženy HC Bohemians zúčastnily tradičního hostivařského turnaje OVB MRKEV CUP 2018 a umístily se na předposledním 7. místě. V sobotu prohrály s HC Praga 0:1 a s HC Hostivař 0:2. V neděli ráno se ženy utkaly s HC Wien a bohužel prohrály 1:2 (gól: Kamilka Kopecká). Odpoledne je čekal soupeř ze Slovenka. Naše ženy měly zápas od začátku ve svých rukou a vyhrály 3:0 (góly: Kateřina Buňatová 2x, Eliška Hraníčková).

Ženy ovládly v hale 1. ligu!!!

Ženy Bohemky slaví triumf v halové první lize ročníku 2017/18, druhé nejvyšší soutěži. BLAHOPŘEJEME!!!

V konkurenci B-týmů Slavie, Hradce a Litic a celků Kadaně a Mnichovic si připsaly na konto sedm výher, dvě remízy a a jen jednou prohrály. Se skóre 50:23 a s 23 body zvítězily před béčkem Slavie.

Ženy: turnaj ve Vídni

Ženy zahájily sezonu turnajem ve Vídni - viz zpravodajství z facebooku:

V pátek a v sobotu jsme odehrály zápasy ve skupině s týmy Post SV a SV Arminen, které jsme sice těsně, ale přece prohráli. První zápas výsledkem 2:3, kdy góly dávala Karolína Borská a Michaela Kolářová. Ve druhém zápase jsme dostaly gól z rohu tři minuty před koncem a vyrovnat už se nám nepodařilo, zápas tedy skončil 1:2. Gól vstřelila Zuzka Semrádová. Odpoledne jsme strávili procházkou v centru Vídně, ochutnali pověstný Sacher a obstaraly dárky pro naše nejbližší. V neděli nás čekal souboj o umístění. Celý zápas jsme držely vedení, ale 13 sekund před koncem jsme dostaly gól na 3:3 a tak musely rozhodnout penalty. V základní hrací době skórovala Michaela Kolářová a dva góly z rohu přidala Karolína Borská, která proměnila i penaltu a stala se tak nejlepší střelkyní našeho týmu. Martina Kopecká hráčky Neudorfu vychytala a mohly jsme tedy slavit vítězství.

Turnaj nám ukázal, co je ještě potřeba před sezónou zlepšit, na co si dát v nadcházejících zápasech pozor a v neposlední řadě, že je důležité bojovat a soustředit se do poslední minuty. Příští víkend nás čeká další příprava a to Pragochema Cup v hale na Povinném mlýně. Přijďte nás podpořit.
Petra Kallauschová

Třetí zápas žen přinesl konečně vítězství

Při nedělním podvečerním zápase v Mnichovicích ženám přálo nejen počasí, ale i štěstí. Po dvou letech opět dokázaly zvítězit nad dravými protihráčkami z Mnichovic. Do zápasu šly s velkým odhodláním a už v desáté minutě zaskórovala Elda Hraníčková svou tečí po krásné nahrávce Péti Kallauschové. Ženy do toho daly vše a prvních dvacet minut měly značnou převahu. Pak se podařilo dostat balón do brány Kateřině Buňatové. Ke konci prvního poločasu ženám došly síly, toho Mnichovice využily a změnily skóre na 2:1. To si ženy Bohemians nenechaly líbit a padl další gól od Lůcy Paříkové. Do druhého poločasu se šlo s ještě větším zapálením a bylo vidět mnoho šancí ze strany domácích, ale toho se naše gólmanka Lenka Morová nezalekla a všechny šance dokázala vychytat. I ve druhém poločase se balónek držel spíše na naší hokejce a po pár našich promarněných šancích se podařilo čistým úderem z kruhu dát již druhý gól Lůce Paříkové. Zápas tedy skončil vítězstvím pro naše ženy 4:1!!! Doufáme, že je štěstí neopustí ani do dalšího zápasu, který odehrají tuto sobotu na hřišti Slavie ve 12:30 a soupeřem jim bude Slavie B.

Ženy: na úvod těsná prohra

Bohemačky na úvod nového ročníku soutěže prohrály s HC Praga těsně 1:2.

Komentář k zápasu z fcb: Týden po dřině a odříkání na soustředění v Žacléři Bohemačky nastoupily k prvnímu utkání sezóny a daly pořádně zabrat týmu HC Praga. Kdo čekal jasný výsledek, byl zklamán. Oba týmy se o balon na hokejkách spravedlivě podělily a vytvářely napínavé situace na obou stranách hřiště. Pragovce se poprvé podařilo skórovat až po více jak 20 minutách. Naše zkušená obrana a střed hřiště zásobovaly mladé a rychlé spoluhráčky v útoku přihrávkami a posílaly je do velmi nadějných šancí. Dvě tutovky bohužel skončily vedle a pragovka následně vstřelila druhou branku. Ale pak si svou reputaci napravila Katka Puchmertlová, která překonala pragováckou gólmanku a snížila na 1:2. Před koncem utkání pak Praga dostala při penaltě možnost skóre zvýšit, ale Martina Kopecká balón za velkého potlesku publika do brány nepustila. To naše ženy povzbudilo a zvýšily svůj tlak na pragováckou branku.

I přes veškeré nasazení a velký počet střel se však už skóre změnit nepodařilo a naše ženy si tak ze zápasu místo bodů odnesly dobrý pocit ze skvěle odehraného utkání.