Created on 19 June 2017 Category: Mladší žáci (U13)

Konec dobrý, všechno dobré./doplněná a upravená verze II./

odkaz na fotky ZDE

První společný výlet do šumavských hvozdů se vydařil. Musím pochválit všechny účastníky, jak se statečně vyrovnali s tábornickým ubytováním, alá 50 léta /neramcali/ Zde bych trochu ubral,to  když byla před námi trasa 15 kilometrů i více, nebo když vstupovali  do přírodního koupaliště, kde pouze na okraji dosahovala 15 stupňů a s každým metrem šla teplota prudce dolů Za velkého povzbuzování pomohli všichni Pepovi a Jáchymovi překonat bázeň, aby i oni okusili vody jezírka.Teprve poslední den,kdy nám přálo slunce jsme si prostředí mohli opravdu užít. Ráno a večer jsme si užívali příjemné prostředí hotelu Eralngin,kde nás čekal ráno švédský stůl a večeře,která nám doplnila síly až na některé ....rohlíkaře. Ale to je jiná kapitola.  

Jsem velice rád, že se všichni na 3 dny stali kamárady, partou kluků, která si užívala odloučení od rodičů /jejich slovník někdy tahal za uši/dokázali vzájemně pomáhat,  ochraňovat,zápasit ,ale i podělit se o své zásoby. Mnozí byli poprvé v prostředí, kde se museli starat o sebe, o osobní vybavení do výšek přes 1 200 m a tak někteří poznali, že podcenění hor, hodně studí.

Tomáš naučil kluky vázat uzly, dozvěděli se i něco o zdravovědě, orientaci v přírodě a také o  tom, co nás čeká na podzim. Bylo to krásné a tak věřím, že si to všichni užili a že příští akce  již zúčastní úplně všichni. Tátové Jirka, Petr a Tomáš dokázali, že jsme se mohli pustit bez obav,že se ztratíme , i do neprobádaných cest .Vždy nás spolehlivě dovedli do cíle.

Na závěr, kdo napíše svoje zážitky a přes pana Smekala, nebo mne, je umístí na naše stránky, dostane zcela nový balonek - platí pro první tři kluky. Tak jděte do toho!KDO BUDE PRVNÍ? MŮŽE BÝT I NAPSÁN A PŘEDÁN NA TRÉNINKU.

trenér FV