Muži slaví mistrovský titul!!!

Muži Bohemky jsou po 12 letech mistry republiky!!!

V sobotním semifinále porazili Litice 6:3 a v nedělním finále v Rakovníku remizovali s odvěkým rivalem Slavií 3:3 a vyhráli 3:1 na nájezdy. "Mezi nám je to vždycky boj. Pěkný zápas, vypjatý, ale to je u nás už taková klasika. Jsem rád, že to letos vyšlo," řekl Honza Železný ve zpravodajství ČT, které můžete vidět ZDE. A TADY oslava s pohárem.

Muži jsou mistry podeváté a navázali na triumfy z let 1965,1967, 1968, 1970, 1973 a 1974, 1998 a 2006.

Muži: výhra na závěr základní části

Muži o víkendu zakončili základní skupinu výhrou 4:2 nad Račou a z druhého místa postoupili do nadstavbové skupiny, kde se bude hrát o čtyři místa v play off. Do nadstavby si přinesli pět bodů za remízu se Slavií a remízu a vítězství nad béčkem Litic. Nyní se dvoukolově utkají s trojicí soupeřů z druhé skupiny Rakovníkem, áčkem Litic a Hostivaří. Program ZDE
Pořadí nadstavbové skupiny:
1. Slavia 10 b. (21:5), 2. Litice A 7 (13:7), 3. Rakovník 6 (14:9), 4. BOHEMIANS 5 (13:14), 5. Hostivař 4 (8:15), 6. Litice B 1 (9:24).

Muži: remíza v derby se Slavií a výhra nad Pragou

Muži Bohemky začali jarní část zostra derby se Slavií a duel (12.4.) skončil remízou 2:2, v druhém utkání (17.4.) zdolali Pragu 4:1.

Komentáře z facebooku Bohemky zde:

Se Slavií: Cenný bod s obhájcem titulu Klokanům vynesl nejen bojovný výkon, ale v prvním poločase také málo vídané gesto gesto fair play. Bohemka dala gól na 2:0, rozhodčí ho však neodpískali, protože podle nich míček nepřešel brankovou čáru. Gól uznali až po upozornění hráčů i trenéra Slavie. Klokani vedení nakonec neudrželi, přestože soupeř hrál ve druhém poločase několik minut bez brankáře. Nejprve kvůli žluté kartě a poté kvůli zranění.

S Pragou: Tradičně nepříjemný soupeř se ujal vedení, ale Klokani tentokrát velké trápení nepřipustili a ještě do přestávky vyrovnali. Po pauze pak dalšími třemi góly rozhodli. Hattrickem se na vítězství podílel Tomáš Vohnický, zbývající gól dal Honza Železný. Zlým mužem zápasu byl se zelenou a žlutou kartou Didi Haman.

Muži skončili v halové extralize třetí

Muži Bohemky zakončili halovou extraligu prohrami se Slavií 2:3 a s Liticemi 4:5 a obsadili v konečné tabulce třetí místo. Na kontě měli pěti výher, dvakrát remizovali a třikrát prohráli. Z titulku se raduje Slavie o bod před Rakovníkem.

Muži: halová remíza se Slavií

Muži Bohemky mají za sebou druhý víkend halové extraligy. Po třech výhrách - nad Rakovníkem 4:3, nad plzeňským Bolevcem 7:6 a nad Hradecem jasným 7:3 - se v neděli střetli o průběžné první místo se Slavií. V tradičně vypjatém derby několikrát vedli, naposledy 5:4, ale zápas nakonec skončil remízou 5:5. Bohemka pykala za tři vyloučené hráče, ve druhé půli dvakrát 'odpočíval' Honza Železný...

Pár záběrů ze zápasu zde: VIDEO I, VIDEO II a VIDEO III

Muži: prohra se Slavií 2:4

V úterním večeru a v drobném i hustším dešti prohráli muži Bohemky se Slavií 2:4. Hlavní rozdíl: proměňování šancí a rychlost zpracování (aspoň dle mého neodborného názoru). Bohemka se v úvodu dostala po brance Vohnického do vedení 1:0, ale ještě v první půli se čtyřkrát trefila Slavie. Ve druhé části měla Bohemka šance, Honza Železný šel i sám na brankáře, ale už se ujala jen střela Vohnického (i když trochu sporná, jelikož se sudí těsně před ranou upískl). Po skončení času ještě přišla šance korigovat výsledek z rohu, ale brankář Slavie chytil (NOVÉ viz VIDEO).

vložil nezásvislý divák RS

Muži: výhra po trefách Vohnického a Soukupa

Muži Bohemians vyhráli i druhý zápas nové sezony. Ve středu večer porazili HC President 2:1 a navázali na těsné vítězství 5:4 nad béčkem Litic. Klokani měli celý zápas až drtivou převahu, ale trápili se v koncovce. Vedení se tak ujal po laciné brance z rohu President. Bohemians se ale po přestávce po urputném boji podařilo skóre otočit, když se nejprve z rohu trefil Tomáš Vohnický a v závěru přidal vítězný gól ve skluzu Ondra Soukup.

Muži: vítězství v Plzni nad Liticemi B

Muži Bohemians vstoupili do nové sezony utrápeným vítězstvím 5:4 nad béčkem Litic.
Klokani až na pár zaváhání v úvodu vyhráli první půli jasně 3:0 a rozhodně to nevypadalo na drama. Po přestávce však přišel pro nás už bohužel obvyklý výpadek a Litičtí vyhráli druhý poločas 4:2. Na rozdíl jediné branky naštěstí domácí snížili pouhé dvě minuty před koncem, takže se Bohemce podařilo těsnou výhru přeci jen udržet.
Další zápas 13. září proti HC President.

Muži: novinky v týmu a nový systém ligy

v sobotu se rozjede nová extraligová sezona a muži Bohemians ji odstartují na hřišti béčka Litic.

Tým Bohemians. doznal několika změn. Romana Maříka v roli asistenta hrajícího trenéra Aleše Peřinky nahradí Pavel Mančař. Do týmu se před novou sezonu podařilo získat i dva nové hráče - reprezentanta Vojtu Koláře z Presidentu a také Španěla Álvara Rodrígueze, který stejně jako v minulém ročníku Daan van Dijk z Nizozemska stráví v Bohemce podzimní část sezony.
Velkou změnou nadcházejícího ročníku je nový hrací systém. Došlo totiž ke spojení dvou nejvyšších soutěží a proto se bude hrát ve dvou skupinách po šesti. Klokani se vedle litické rezervy utkají také s obhájcem titulu Slavií, Presidentem, Pragou a slovenskou Račou. Druhou skupinu pak tvoří Hostivař, Bolevec, Rakovník, Litice, Hradec Králové a druhý slovenský celek Šenkvice.
Základní část se hraje dvoukolově a z každé skupiny poté postoupí první tři týmy do další čtvrtfinálové skupiny, zatímco zbývající celky se utkají ve skupině o umístění. Do obou nadstavbových skupin se budou započítávat výsledky vzájemných zápasů ze základní části.
Ve čtvrtfinálové skupině se bude hrát o čtyři místa v play off, do kterého však nemůžou postoupit Rača ani Šenkvice. Může tak dojít lehce absurdní situaci, že ve čtvrtfinále se v případě účasti obou slovenských klubů bude hrát jen o nasazení pro semifinále.