Attachments:
Download this file (Time program PC 2015 10+8 v.3_ENG.pdf)Časový harmonogram turnaje (v.3)[Aktualizovaný harmonogram (7.11.2015)]213 kB
Download this file (Time program PC 2015_1.xls)Pragochema 2015[výsledky]365 kB

49. ročník mezinárodního turnaje v halovém hokeji mužů i žen Pragochema Cup 2015. Nejstarší evropský turnaj svého druhu, který organizuje klub HC Bohemians Praha, se konal ve dnech 13. – 15. listopadu v hale Sparty na Podvinném mlýně.

Z výhry se radovali muži polského celku WKS Grunwald Poznaň, kteří ve finále na penaty porazili Slavii Praha.

Muži:

Finále: WKS Grunwald Poznaň (Pol.) - SK Slavia Praha 4:3 P

O 3. místo: Navax AHTC Víděň - WAC (Rak.) 6:5

zúčastnilo se 10 týmů

Ženy:

Finále: GHC Grodno (Běl.) - HC Minsk (Běl.) 3:2 P

O 3. místo: WAC (Rak.) - SK Slavia Praha 2:3

zúčastnilo se 8 týmů


 

Před turnajem:

Kromě tradičních účastníků jako je švýcarský Grasshopper Zurich, AHTC Wien nebo HC Minsk organizátoři získali další zajímavé účastníky například z Kataru, Polska nebo Chorvatska.

Turnaj se koná pod záštitou Prahy 9 a sponzorských firem Pragochema, Naxos a AŽD Praha a je memoriálem Karla Kadeřábka, na počest bývalého předsedy Ústřední sekce československého pozemního hokeje a oddílu pozemního hokeje Bohemians Praha.

 

 SSK - Stavební společnost Kolář s.r.o.

V roce 2015 bohužel chyběl zástupce z Ruska, Ukrajiny a Slovenska, přesto si myslím, že se nám podařilo získat špičkové týmy,“ říká Petr Baumruk, který má v klubu zahraniční účastníky na starosti a dodává: “Radost mám zejména z týmu WKS Grunwald Poznaň, který zřejmě bude favoritem mužské části turnaje. Mezi ženami tipuji na vítěze některý z běloruských týmů, ale bez šance by nemusela být ani domácí Slavia Praha“.


Pragochema Cup 2015 – muži:

§     NAVAX AHTC Wien (AUT)

§     WAC (AUT)

§     HC Minsk (BLR)

§     Croatia (CRO)

§     WKS Grunwald Poznan (POL)

§     Qatar (QAT)

§     Grove Menzieshill (SCO)

§     Grasshopper Club Zuerich (SUI)

§     SK Slavia Praha (CZE)

§     HC Bohemians Praha (CZE)

 

Pragochema Cup 2015 – ženy:

§     HC Wiener Neudorf (AUT)

§     NAVAX AHTC Wien (AUT)

§     WAC (AUT)

§     HC Minsk (BLR)

§     GHC RITM Grodno (BLR)

§     SK Slavia Praha (CZE)

§     HC Hostivar (CZE)

§     HC Bohemians Praha (CZE)


Co organizátory zejména těší, je zájem o turnaj ze strany zahraničních družstev, který letos dokonce několikanásobně přesáhl možnosti turnaje. Tento zájem se dá vysvětlit jednak tím, že turnaj si za dlouhou dobu svého trvání získal určitý věhlas a záruku kvality, ale svojí roli zřejmě sehrál i fakt, že letos na jaře se pozemní hokejisté Bohemians na základě loňských výsledků v domácích soutěžích po dlouhých letech opět objevili v evropských pohárech – a úspěšně, zejména v případě poháru mistrů v Kodani, kdy svou účastí ve finále divize B vybojovali českému zástupci pro další rok účast v elitní skupině A.

A další plány? Evropské poháry pro nadcházející sezónu unikly hráčům Bohemians o pověstný vlásek, takže se budou soustředit „pouze“ na nejvyšší domácí soutěž, ale kromě každodenních starostí s chodem klubu jistě přijde na přetřes i otázka pořádání jubilejního 50tého ročníku, který by se měl uskutečnit na podzim roku 2016. „Tento turnaj je úzce spjatý s historií našeho klubu a jsme si vědomi toho, že v podmínkách našeho sportu a našeho klubu se jedná o malý zázrak, že jsme byli schopni tuto tradici nejen udržet, ale i rozvinout. Nějaké nápady máme, ale na detaily je ještě příliš brzo“, říká Ferdinand Veverka, prezident klubu pozemního hokeje HC Bohemians Praha. 

 

TV kanál pozemního hokeje

Díky za podporu


Tréninky:

U6/U8: Po+Čt 16-17:30 – ZŠ Hostýnská
U10 mix: Út 16-17:30, Čt 17-18:30 – ZŠ Hostýnská
U12 dívky: Po+Čt 15-16:30 – ZŠ Hostýnská
U12 chlapci: Po 17:30-19:00 – ZŠ Hostýnská, Út 18:00-19:15 - Slavia,
Čt 16:00-17:00 – Slavia
U15 dívky:  Po+Stř 17:00-18:30 - Zel.pruh, Čt 17:00-18:00 kondice - ZŠ Hostýnská
Dorostenci: Po+Stř 18:30 - Zel.pruh,
Čt 18:00 kondince - HTC, 16:00 SCM - Slavia
Dorostenky a ženy: Po+St 18:30 - Zelený pruh a Út kondince HTC
Muži: Út+Čt 20:00 - Slavia
xxxxxxxxx
Kroužky: Pá 14:00-15:00 - ZŠ Hostýnská, Stř 13:30-14:30 - Nad Vodovodem

Bazar vybavení

Klikni na obrázek a kupuj_prodávej: